Buty szosowe, to najlepsze rozwiązanie dla kolarza

Każdy kto miał kiedykolwiek styczność z długimi trasami rowerowymi, wie jak ważne w takich sytuacjach jest odpowiednie obuwie. Zapewnia ono odpowiedni komfort jazdy, a także dedykowane do danego stylu jazdy, odpowiednio wspomaga rowerzystę.

Jak wybrać buty na rower?
Dany model i rodzaj buta powinien być wybierany według preferencji i potrzeb kolarza. W przypadku gdy trasy odbywają się zazwyczaj na dobrych, asfaltowych drogach, buty szosowe będą do tego najodpowiedniejsze. Dlaczego? Ponieważ one najlepiej przesyłają siłę wkładaną w pedałowanie na napęd. Przy wjazdach i przyspieszaniu potrafią naprawdę wspomóc rowerzystę. Ich cechą charakterystyczną jest ich lekkość, a także płaska podeszwa, w której wystaje blok. Utrudnia on niestety chodzenie w tych butach, ale swoją rolę na rowerze spełnia idealnie.

Tego rodzaju buty, dzięki temu, że są bardzo lekkie, sztywne i przewiewne, zapewniają kolarzowi naprawdę wysoki komfort jazdy. Nie warto się dłużej zastanawiać nad ich wyborem. Jeśli mamy do wyboru zwykłe buty sportowe, a buty dedykowane pod dany styl jazdy, należy wybierać sprzęt, jak najbardziej nam służący.

Przy wykorzystaniu pedałów SPD i takich butów, jazda może stać się o wiele przyjemniejsza, ponieważ w jej trakcje but nie będzie się ześlizgiwał z pedała. Warto więc zainwestować pewną sumę w tego typu rozwiązanie i cieszyć się jazdą. Takie buty można zakupić zarówno w Internecie, jak i w sklepie stacjonarnym, czas więc się za nimi rozglądać.