Jakie spodnie rowerowe wybrać?

Wybór odpowiednich spodenek rowerowych niestety nie należy do najłatwiejszych. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie wybrać spodnie rowerowe i na co zwracać szczególną uwagę podczas ich zakupu…

Kolarskie spodenki

W pierwszej kolejności należy poważnie zastanowić się czy wybrać spodenki z szelkami czy bez. Jest to pierwszy problem, z którymi muszą zmierzyć się początkujący rowerzyści. Spodnie rowerowe z szelkami zdecydowanie lepiej leżą na ciele i co najważniejsze nie przemieszczają się samoistnie, dzięki czemu można zredukować przykre dolegliwości, które pojawiają się zwłaszcza podczas dłuższej jazdy. Rowerzyści, którzy poszukują spodenek typowo treningowych, powinni z kolei rozglądać się za modelami z szelkami.

Porządna wkładka

Bardzo ważnym elementem kolarskich spodenek są również wkładki. Warto zadbać o to, aby wkładki jak najbardziej były dopasowane do naszych pośladków. Pamiętać należy o tym, że najdroższe wkładki od renomowanych producentów, wcale nie muszą być najwygodniejsze dla nas. Niestety bardzo często jakość wkładek będzie można w 100% poznać dopiero po pierwszym praniu. Porządne spodnie rowerowe powinny posiadać specjalne wkładki antybakteryjne, które w ostatnim czasie cieszą się naprawdę bardzo dużym zainteresowaniem. Dzięki takim wkładkom łatwiej będzie zachować higienę, co nie oznacza jednak że nie trzeba prać spodenek po każdej dłuższej jeździe. Warto zainwestować w wkładki żelowe, które są o wiele wygodniejsze od klasycznych gąbek.