Kolarstwo – urlop na sportowo

Z roku na rok rosnącą popularnością w czasie letnich wakacji staje się wypoczynek aktywny. Sport możemy przecież uprawiać nie tylko w domu, ale także podczas licznych wyjazdów. Coraz więcej par i rodzin wybiera więc taki sposób na urlop. Często zakładają na dach odpowiednie bagażniki i z przypiętymi do nich rowerami udają się do wcześniej znalezionego miejsca wypoczynku.

Osoby które nie nawykły do dużego wysiłku fizycznego, powinny na początek jako cel podróży obrać raczej tereny równinne. Łatwiej jest pokonywać dystanse kiedy droga, po której się poruszamy nie zmienia swojej wysokości. Należy również zadbać o odpowiednią odzież na rower. Każdy specjalistyczny sklep rowerowy ma takową w swoim asortymencie. Odpowiednie kolarskie spodenki są w dużym stopniu w stanie zmniejszyć uczucie dyskomfortu, jakie pojawia się już po kilku kilometrach przejechanych na siodełku. Oczywiście, z czasem ono zniknie i mięśnie całkowicie przyzwyczają się do siedziska, jednak na początku trzeba trochę pocierpieć. Specjalne koszulki wykonane z technicznego materiału, to także duże ułatwienie. Sprawne odprowadzanie ciepła z organizmu ma duże znaczenie przy uprawianiu jakiegokolwiek sportu. Nie zapominajmy też o stopach – buty rowerowe to podstawa, kiedy chcemy pokonywać większe dystansy.

Amatorzy kolarstwa – początkujący i doświadczeni – muszą wiedzieć jak ważny jest odpowiedni ubiór podczas jazdy na rowerze. Zwiększa on w znacznym stopniu komfort, a więc i radość z uprawianego sportu. Nie należy zapominać, że właśnie dla tej radości poczucia wiatru we włosach, wsiadamy na dwa kółka.