Ile trzeba zapłacić za dobry rower trekkingowy?

Zakup dobrego roweru trekkingowego nie jest prostą sprawą. Chęć zaoszczędzenia dodatkowych pieniędzy niejednokrotnie skutkuje sięgnięciem po pojazd niskiej jakości, który nie ułatwia jazdy i wymaga częstego serwisowania. Ile powinny zatem kosztować dobre, turystyczne rowery męskie?

Rowery z niskiej półki cenowej

W marketach można natknąć się na pojazdy kosztujące mniej niż 500 złotych. Czasem sprawdzą się w roli środków transportu do pracy czy szkoły, jednak dłuższe przejażdżki nie będą na nich zbyt komfortowe. Niewiele lepsze od produktów z marketów okażą się rowery kosztujące 800-1000 złotych. Można z nich korzystać wyłącznie na twardych i płaskich powierzchniach.

Rowery w średniej cenie

Kosztują przeważnie od 1000 do 2000 złotych. Są stosunkowo lekkie, dlatego idealnie sprawdzają się przy jeździe rekreacyjnej, a mimo tego ich ramy wykazują się sporą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Na takich rowerach męskich można już jeździć po różnego typu powierzchniach. Niekoniecznie muszą być one twarde czy idealnie równe.

 

Rowery ekskluzywne

Za nie trzeba już zapłacić więcej niż 2000 złotych. Ważą więcej od swoich tańszych odpowiedników, ale dzięki temu zawierają liczne, uzupełniające ich działanie detale – specjalne i szybko działające hamulce, kilkadziesiąt biegów, dodatkowe przerzutki i stabilne opony. Zakup takiego roweru może być inwestycją na lata. Na pewno nie zużyje się on w krótkim czasie.