Lampki rowerowe

Jak kupić dobre lampki rowerowe?

Jednym z najbardziej potrzebnych i wymaganych podczas jazdy na rowerze elementów dodatkowego wyposażenia są lampki rowerowe. Niestety nie każdy rowerzysta zdaje sobie do końca sprawę z tego, z jakiego powodu są one tak ważne, a to przekłada się na brak wiedzy z zakresu poprawnego wybierania takich lampek. Dlaczego więc trzeba mieć na rowerze dobre oświetlenie, a także jak takie wybrać?

Dlaczego oświetlenie rowerowe jest tak ważne?

Z jakiego powodu trzeba mieć dobrze oświetlony rower? Dzięki temu uzyskuje się zwiększoną szanse, że nie dojdzie podczas jazdy na rowerze do wypadku. Dobrze oświetlony i odpowiednie widoczny rowerzysta jest zauważalny przez każdego kierowcę z oddali, co skutecznie eliminuje wysokie ryzyko zderzenia i z pewnością poważne obrażenia u rowerzysty.

Jak wybrać dobre oświetlenie rowerowe?

Lampki rowerowe

Jak zatem widać, posiadanie dobrego oświetlenia jest naprawdę ważne. Pytanie, jakie sobie trzeba postawić to: jakie oświetlenie można nazwać dobrym? Przede wszystkim trzeba tu zwracać uwagę na dwie sprawy, czyli na siłę generowanego przez lampki światła, a także na długość działania na jednym zestawie baterii. W obu tych kryteriach zdecydowanie warte uwagi są wszystkie lampki rowerowe oparte na diodach LED. Diody generuje naprawdę mocny strumień światła, który z pewnością będzie dobrze widoczny z dużej odległości. A co najważniejsze, nie potrzebują aż tyle energii co klasyczne żarówki, aby to światło wytwarzać. Sprawia to, że znacznie maleje ryzyko, że podczas jazdy baterie się wyczerpią i zostaniemy na rowerze bez odpowiedniego oświetlenia.