koła rowerowe

Jaki rozmiar kół rowerowych?

Jeszcze kilka lat temu problem rozmiaru kół rowerowych właściwie nie istniał. W sklepach dominował standard kół o rozmiarze 26 cali. Dopiero kilka lat później oferta została urozmaicona poprzez wprowadzenie do sprzedaży kół o rozmiarach 27,5 oraz 29 cali.

Czy warto zainwestować w koła 29 cali?

Po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów na rowerze z rozmiarem kół 29 cali odpowiedź jest tylko jedna – tak, warto zainwestować w koła o rozmiarze 29 cali. Pedałowanie jest efektywniejsze, poczucie przyczepności pewniejsze, a zwrotność niewiele się zmienia. Większe koła nie będą problemem dla osób niższych. Z powodzeniem na tym rozmiarze kół startują zawodniczki o wzroście 165-170 cm.

koła rowerowe

Co jeśli mam rower 26 cali?

Problem pojawia się w momencie, gdy w obecnym, doinwestowanym rowerze, zamontowane są koła 26 calowe. Niestety koła rowerowe są elementem, który wpływa na pozostałe kluczowe aspekty roweru. Na ramę oraz amortyzator. Czyli sama wymiana kół na 29 cali pociąga za sobą inne kosztowne wydatki w postaci zmiany ramy i amortyzatora. Konieczny może być zakup nowego, dłuższego łańcuch oraz linek i pancerzy. Bardzo często taka operacja oznacza, że lepszym wyborem jest zakup nowego roweru już na kołach 29 calowych. Wybierając zakup akcesoriów polecany jest sklep dobrerowery.pl

Podsumowując, kupując nowy rower warto podjąć decyzję o zakupie kół o rozmiarze 29 cali. W przypadku próby przerobienia aktualnie posiadanego sprzętu na rower o kołach 29 calowych, bardzo ważne jest skalkulowanie korzyści oraz poniesionych kosztów. Bardzo często decyzję taką podejmują jedynie zapaleni kolarze, dla których wymiana połowy części w rowerze jest warta nawet wtedy, gdy efektywność jazdy wzrasta niewiele.