Jakie są rodzaje rowerów dla dzieci?

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko było sprawne fizycznie. Konieczny jest do tego ruch. Najlepszą zachętą do niego jest odpowiedni rower. Niestety, kupno go wcale nie jest takie proste. Na rynku dostępne są dziesiątki modeli i rodzai. Spośród, czego można wybierać?

Rowery czterokołowe

To bardzo popularne rowery dla dzieci. Najczęściej składają się one ze standardowego roweru z dołączanymi bocznymi kółkami. Dzięki ich zamontowaniu, maluch może nie przejmować się utrzymywaniem równowagi. Nie ma szans, by wywrócił się na bok. Boczne kółka służą do przyzwyczajenia się do jazdy, nabrania pewności siebie, a w efekcie do udoskonalenia techniki poruszania się na rowerze. Ostatecznie, boczne kółka można usunąć, gdy tylko przestaną być potrzebne. Rowery takie, zazwyczaj są bardzo podobne do zwykłych rowerów dla dorosłych, z tym że są mniejsze. W najmniejszych, koła mają średnicę 16 cali. W rowerach dla starszych dzieci, koła mogą być w wielkości do 24 cali.

Trójkołowce

Nie są zbyt często wybierane, ale nadal królują one w kategorii rowerów dla dzieci. Bardzo często są one ozdobne i nie przypominają tradycyjnych rowerów. Są mniej funkcjonalne niż modele z dokręcanymi kółkami. Nadają się wyłącznie dla małych dzieci i nie można dostosowywać ich wraz z wiekiem dziecka. Rowerki te, sprawiają że dzieci siedzące na nich czują się pewnie i bezpiecznie.

Biegowe

Nie mają pedałów, ani żadnego napędu, przez co są to niezwykłe rowery dla dzieci. Nadają się dla najmłodszych. Często wykonane są z drewna. Ich głównym zadaniem jest nauczenie dziecka panowania nad środkiem ciężkości.