Na jakie błotniki rowerowe warto postawić

W chwili obecnej zdecydowanie najlepszą ochronę przed błotem i wodą stanowią pełne błotniki rowerowe, które dokładnie osłaniają koło praktycznie na całym możliwym obwodzie. Przy zakupie nowych błotników warto zwrócić szczególną uwagę także na mechanizmy montowania. Dobre błotniki powinny sięgać jak najniżej się da, dzięki czemu będą zapewniać optymalną ochronę.

Rozmiar opon

Inwestując w nowe błotniki rowerowe zwrócić trzeba uwagę także na szerokość i wielkość opon, które wbrew pozorom mają bardzo duże znaczenie. Jak łatwo się domyśleć porządne błotniki powinny być nieco szersze od opon, dzięki czemu doskonale spełniać będą swoje zadania. W rowerach miejskich i szosowych błotniki powinny przylegać jak najbliżej opony, dzięki czemu szybko pochłaniać będą wodę. Niestety rozwiązanie tego typu nie sprawdzi się najlepiej w przypadku rowerów MTB, gdzie bardzo szybko dojdzie do zapchania wolnej przestrzeni pomiędzy oponą a błotnikiem.blotnik rowerowy

O czym należy pamiętać

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się mini błotniki rowerowe, które montowane są pod siodełkiem albo bezpośrednio przyczepiane są do sztycy. Jest to bardzo mobilne rozwiązanie, które ma wielu zwolenników. Dobre błotniki to inwestycja na lata, dlatego też warto postawić na produkty od renomowanych producentów. Nowoczesne błotniki prezentują się naprawdę bardzo okazale, dlatego też niektóre modele mogą okazać się dodatkową dekoracją jednośladu.