Na jakie elementy zwrócić uwagę, wybierając rower Kross?

Rowery crossowe to bardzo uniwersalne maszyny, które poradzą sobie w każdych warunkach. Nie oznacza to jednak wcale, że ich zakup jest prostym zadaniem. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które mogą znacząco różnić się między sobą, dlatego też warto dowiedzieć się, na które podzespoły zwracać szczególną uwagę.

Rama ma znaczenie

Rama w rowerach odgrywa ważną rolę, ale niestety jest często pomijana przez rowerzystów. Porządna rama powinna zagwarantować zachowanie wyprostowanej pozycji za kierownicą. W pierwszej kolejności warto postawić na Kross rowery (, które mają mocowania bezpośrednio do bagażnika i błotnika. Przydać może się także regulowany wspornik kierownicy, dzięki któremu jeszcze bardziej można wyprostować pozycję na rowerze. Uważać należy jedynie na to, aby nowy sprzęt nie łapał luzów, dlatego też warto ustawić ramę raz a dobrze.

Przydatne amortyzatory

Dobry rower Kross powinien mieć także solidne amortyzatory, bez których bardzo trudno jest wyobrazić sobie jazdę na wybojach. Widelec ze sprężonym powietrzem pojawia się niestety jedynie w nieco droższych modelach, ale jest to jeden z tych elementów na których nigdy nie warto oszczędzać. Amortyzatory należy idealnie dopasować do wagi rowerzysty, dzięki czemu nie będą one za twarde albo za miękkie. Warto wspomnieć także i o tym, że nowoczesne rowery kross posiadają specjalną blokadę skoku, dzięki której można zablokować działanie amortyzatorów. Rower Kross z takim dodatkiem przyda się przede wszystkim do jazdy na gładkiej nawierzchni.