Najważniejsze cechy dobrych butów rowerowych

Wybranie porządnych butów rowerowych jest naprawdę bardzo trudnym zadaniem, zwłaszcza jak dopiero rozpoczyna się swoją przygodę z jednośladem. Producenci oferują swoim klientom wiele modeli butów rowerowych, dlatego też wybranie tych najlepszych może zająć naprawdę dużo czasu. Podstawą solidnych butów rowerowych jest przede wszystkim gruba podeszwa, która jest największą gwarancją wytrzymałości i stabilności. Zwykłe buty bardzo często posiadają miękką podeszwę, dlatego też warto jak najszybciej zainwestować w porządne buty MTB, dzięki którym jazda stanie się czystą przyjemnością.

Buty MTB z prawdziwego zdarzenia
Obuwie MTB posiada podeszwę o zdecydowanie mniejszej twardości niż popularne buty szosowe. Co warte podkreślenia uwagi w butach MTB bloki są bardziej schowane. Podeszwy posiadają specjalne ząbki lub kolce, dzięki którym będzie można poruszać się w bardzo trudnym terenie. W najbardziej narażonych miejscach buty MTB są dodatkowo wzmocnione i oblane specjalną gumą. Pamiętać należy o tym, że obuwie MTB bez żadnego większego problemu można wykorzystać również do jazdy na rowerze szosowym.

Jaka podeszwa?
Jak wcześniej zostało wspomniane w przypadku butów rowerowych najważniejszą rolę odgrywa podeszwa, która powinna charakteryzować się wysoką odpornością na obciążenia. W butach rowerowych olbrzymią rolę pełni również przyleganie. Jeżeli buty wykonane są z porządnych materiałów idealnie przylegających do stopy, to jazda będzie stabilna i bardzo płynna.