O czym pamiętać przy zakupie kasku rowerowego?

Kask stanowi jedno z podstawowych elementów wyposażenia każdego rowerzysty. Zabezpiecza głowę na wypadek upadku, dzięki temu zapobiegając wielu groźnym wypadkom, ale również zwiększa pewność siebie rowerzysty – co, wbrew pozorom, nie zawsze jest zaletą. Jak wybrać kask, aby zapewniał on jak największe bezpieczeństwo?

Wyłącznie w sklepach specjalistycznych

Kaski rowerowe najlepiej kupować w profesjonalnych sklepach rowerowych, gdzie artykuły są najwyższej możliwej jakości. Dzięki temu można mieć pewność, że kask rzeczywiście będzie chronił przed upadkiem, a nie tylko ładnie wyglądał. Tanie kaski dostępne w supermarketach często są dużo niższej jakości i przez to nie chronią głowy tak, jak powinny. Dodatkowo wybór odpowiedniego kasku do obwodu swojej głowy może być znacznie trudniejszy. Warto o tym pamiętać, bo profesjonalny kask rowerowy z pewnością zapewni dużo większe bezpieczeństwo.

Wybór odpowiedniego rozmiaru

W sklepie rowerowym warto zasięgnąć porady sprzedawcy, który pomoże wybrać odpowiedni rozmiar kasku. Aby skrócić ten proces, dobrym pomysłem może być dokładne zmierzenie obwodu głowy. Dzięki temu wybór odpowiedniego kasku rowerowego będzie dużo prostszy. Kaski rowerowe są regulowane więc zawsze działają w pewnym zakresie rozmiarowym. Dzięki temu nie dojdzie do sytuacji gdzie kask okaże się za duży lub za mały.