Pierwszy damski rower

Rower w mieście jest nieocenionym środkiem transportu. Nie tylko pozwala bardzo szybko się przemieszczać po zatłoczonych metropoliach, ale również bardzo pozytywnie wpływa na zdrowie i kondycję fizyczną.
Często powstaje jednak wśród nowicjuszy problem dotyczący niewiedzy, na co dokładnie zwracać uwagę podczas wyboru roweru. Czy są jakieś konkretne wytyczne? Czy rowery damskie różnią się tak bardzo od męskich?

Jaki typ roweru?

Podstawowym pytaniem, jakie powinien sobie każdy zadać, wybierając rower, to jaki konkretny typ jest potrzebny. Czy ma to być rower górski, turystyczny, a może kolarzówka?
Wszystko zależy tak naprawdę od tego, gdzie i jak będzie on używany. W przypadku dojazdów tylko do pracy poleca się wersję turystyczną, jeśli jednak będzie to rower do sportu i wytężonych treningów, zdecydowanie lepiej wybrać rower szosowy.

Woman Hair Young Teen Bike Girl Model Portrait

Męski czy damski? Ma to znaczenie?

Osobną sprawą jest to, czy faktycznie rower damski (https://www.dobrerowery.pl/rowery/293,dla-niej) różni się czymś od roweru męskiego.
Różnice są oczywiście ogromne, dlatego też koniecznie trzeba na to zwracać dużą uwagę. Tkwią one przede wszystkim w innej budowie ramy, szerszym dla kobiet siodełku i większym rozstawie rączek u kierownicy. Różnice te wynikają oczywiście z różnic anatomicznych i odpowiednio są do nich dostosowane, aby zapewnić nie tylko maksymalny komfort jazdy na danym rowerze, ale również wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo. W końcu jazda na źle dopasowany modelu będzie stanowiła spore ryzyko.