rower górski

Sprawdzamy możliwości rowerów górskich

Rowery górskie to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje jednośladów. Warto wiedzieć, czym charakteryzuje się dobry rower tego typu.

Który rower górski powinieneś wybrać?

Jak wiadomo, rower taki przeznaczony jest do jazdy po trudnym terenie. Ułatwieniem jest to, że montowane w takich rowerach są opony, które są odpowiednio grube i mają bieżnik dostosowany do jazdy po trudnym terenie. Na takim rowerze można pokonać nawet najtrudniejsze trasy górskie, które charakteryzują się niską jakością podłoża. Na rowerze z gładkimi oponami, można łatwo się wywrócić, i niebezpieczne jest poruszanie się po krętych leśnych ścieżkach np. na rowerze miejskim. To właśnie górskie rowery zawojowały tego typu trasy. Rower to świetny pomysł na prezent z okazji urodzin lub innej okazji. Warto podarować go osobie, która znana jest z zamiłowania do jazdy na rowerze. Niezwykle ważne jest to, żeby dobrać rower o odpowiednim rozmiarze, ponieważ jazda na zbyt małym jednośladzie może być bardzo niewygodna.

Rower górski – główne wady i zalety

rower górski

Według wielu opinii jest to rower uniwersalny, który pozwala łatwo poruszać się po drogach nieutwardzanych oraz ścieżkach rowerowych. Właśnie to, że można na nim jeździć wygodnie po każdym rodzaju nawierzchni, wpływa na to, że z roku na rok rośnie sprzedaż jednośladów górskich. Osoby, które są posiadaczami rowerów górskich, zdają sobie sprawę z tego, że takim rowerem można wjechać wszędzie tam, gdzie jest taka możliwość. Gdzie kupić rower górski? Takie rowery dostępne są w sklepach stacjonarnych i sieciowych, jednakże to te drugie oferują najlepsze ceny. Wybierając dany model, należy zaznajomić się z opiniami użytkowników oraz ekspertów. Mountain Bike nie będzie tak wygodny, jak rower typu holenderskiego oraz nie pozwoli zabrać ze sobą wielu sakw na dłuższe wycieczki, jednakże uniwersalność wpływa na to, że rower taki pożądany jest przez wiele osób.