Idealna kurtka na rower

Jak wybrać idealną kurtkę na rower, aby chroniła rowerzystę, zarówno przed deszczem, jak i wiatrem, a jednocześnie nie przegrzewała organizmu?
Jazda rowerowa to w końcu coraz popularniejszy sport, który ma coraz większą rzeszę oddanych fanów. Nie ma się czemu dziwić. Jest to sport, który jest bardzo przyjemny, nie wymaga zbyt dużej kondycji, a jednocześnie jest sportem bardzo rodzinnym, ponieważ na przejażdżki rowerowe można udać się całą rodziną. Warto jednak wiedzieć, jakie ubranie warto założyć, aby czuć się w pełni komfortowo, podczas rowerowej wycieczki.

Jaka kurtka na rower będzie najlepszym rozwiązaniemkurtka na rower?

Kurtka kurtce nie równa i to właśnie dlatego warto zastanowić się najpierw, czego tak naprawdę w pierwszej kolejności oczekuje się od dobrej kurtki rowerowej. Na pewno musi być ona wykonana z materiału, który nie przepuszcza wilgoci, a co za tym idzie, nie dopuszcza do wychłodzenia organizmu. Taka kurtka powinna być szczelna i posiadać wszelkie atesty, które udowadniają, że jest to kurtka przeznaczona do uprawiania sportów. Jednocześnie jednak nie może być ona zbyt gruba, aby nie hamować ruchów ciała i dopasowywać się do nich.
Na pewno ważny jest także jej krój. Kurtka na rower na pewno powinna być nieco dłuższa, od tych noszonych na co dzień. Szczególnie ważny jest jej tył. Warto wybierać modele z przedłużonym tyłem, aby uniknąć podwijania się jej, podczas szybkiej jazdy, szczególnie, wtedy gdy rowerzysta jest pochylony do przodu, podczas zwiększania prędkości, czy zjazdu z góry.