Dlaczego rower crossowy jest tak popularny?

Rower crossowy z roku na rok zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Dzieje się tak przede wszystkim przez jego wszechstronność, czyli łączenie cech roweru górskiego, trekkingowego i szosowego w jednej konstrukcji. 

W rezultacie użytkownik ma do dyspozycji nie tylko szybki, ale również lekki rower, który doskonale zda egzamin nie tylko w trakcie jazdy na asfaltowej drodze po mieście, ale również podczas wypadów terenowych leśnymi i polnymi drogami. 

Jest to zatem świetny kompromis pomiędzy możliwościami jazdy w różnych warunkach, a komfortem. 

Z czego dokładnie zrobiony jest rower crossowy?

Warto wiedzieć, że zdecydowana większość modeli rowerów crossowych bazuje na ramach aluminiowych, różnią się one jednak między sobą zakresem geometrii. 

Podejmując decyzję o zakupie roweru crossowego rekomendowane jest przede wszystkim dobranie odpowiedniego rozmiaru ram. Jest to bowiem element, który będzie decydował o wygodzie jazdy. 

Obecnie w internecie dostępne są różne kalkulatory za pomocą których użytkownik będzie miał możliwość dobrania roweru w zależności od wysokości, a także długości nóg. 

Właściwie dobrany rower crossowy (https://www.dobrerowery.pl/rowery-crossowe) powinien być przede wszystkim wygodny. Użytkownik powinien siedzieć na jednośladzie znacznie bardziej wyprostowany w porównaniu do roweru górskiego. 

W ten sposób nie zostanie obciążony kręgosłup, nie będą odczuwalne także żadne bóle w krzyżu podczas dłuższej jazdy.