Z jakiego materiału odzież rowerowa jest najlepsza?

Do szycia odzieży rowerowej większość producentów stosuje poliester, polipropylen, membrany i poliamid. Bardzo wiele firm korzysta również z dobrodziejstwa naturalnej wełny i wysokiej jakości bawełny. Każdy materiał ma swoje wady i zalety, dlatego też warto dokładnie się z nimi zapoznać, dzięki czemu będzie można wybrać idealną odzież na rower.

Pora roku ma znaczenieodzież rowerowa

Odzież rowerowa powinna być dobierana przede wszystkim pod względem pogody, która panuje na dworze. W chłodniejsze dni pod kurtkę lub bluzę warto założyć bieliznę termoaktywną z poliestru, która w tym przypadku sprawdzi się najlepiej. Materiał ten doskonale zatrzymuje ciepło i co najważniejsze idealnie odprowadza wilgoć na zewnątrz.

Odzież rowerowa z poliestru

Poliester jest obecnie jedną z najpopularniejszych tkanin z której produkuje się wysokiej jakości ubrania sportowe. Największą zaletą poliestru jest oczywiście bardzo niski wskaźnik chłonności wilgoci. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że poliester nie chłonie wody, tylko odprowadza ją automatycznie na zewnątrz. Rowerzyści dzięki takiej odzieży mogą liczyć na wysoki komfort podczas codziennych treningów. Warto wspomnieć także i o tym, że poliester jest także odporny na działanie promieni słonecznych, dlatego też można jeździć nawet na bardzo dużym słońcu. Godna uwagi jest także odzież rowerowa do której dodany jest elastan. Materiał ten uelastycznia odzież rowerową i znacząco zwiększa jej rozciągliwość.